وبلاگ

گلف روی باروت منتشر شد

نگاه : گلف روی باروت  رمانی از آیدا مرادی آهنی است که از سوی انتشارات نگاه منتشر شد .
گلف  روی بارت رمانی در ژانر معماست.  آیدا مرادی آهنی  در این رمان به خوبی توانسته از عهده روایت ها، گفت و گوها و پرداخت پیچیده  روابط شخصیت ها برآید.
مرادی اهنی در باره اولین رمانش  گفت: «گُلف روی باروت» رمانی پِلات‌محور است که در 134هزار کلمه نوشته شده است. شخصیت اصلی داستان به دنبال رؤیایی با مسأله‌ای که در گذشته منجر به شکست او شده، درگیر مسائلی در زمان حال می‌شود و این مسائل برای او ماجراهایی را رقم می‌زنند که به تدریج و در طول سفر به چند کشور مختلف به معماهای بزرگی تبدیل می‌شوند.
او افزود: در پی حل زنجیر معماها در این چند کشور و کشف ارتباط بین کاراکترهای این زنجیره، شخصیت اصلی در طول سفر و بازی پرخطری که واردش می‌شود، به پاسخ‌ها و در نهایت مهم‌ترین کشف زندگی‌اش می‌رسد.
مرادی  همچنین در ادامه عنوان کرد: سعی کردم به دور از دایره‌ی داستان‌های شخصیت‌محور، تلاشی داشته باشم برای نوشتن رمانی که در فضایی جنایی – معمایی. همچنین رمان با تکیه بر اِلمان‌های ژانرِ مُوب در بستری پِلات‌محور می‌گذرد. این اثر را سال 89 در کارگاه شهر کتاب زیر نظر آقای محمدحسن شهسواری شروع کردم که نوشتن آن تقریبا دو سال طول کشید
آیدا مرادی آهنی پیش‌تر مجموعه‌ی داستان کوتاه «پونز روی دم گربه» را منتشر کرده است.
رمان گلف روی باروت نوشته  آیدا مرادی آهنی را انتشارات نگاه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه کرده است

نوشتن دیدگاه