صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 476     

رستاخیز کلمات کتاب تازه‌ای از محمدرضا شفیعی کدکنی

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۲:۲۷

 


به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این کتاب - که درس‌گفتارهایش در دانشگاه تهران است - مخاطب را با جریان صورت‌گرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند؛ از منظری که بخش اعظم شواهد آن از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران مایه گرفته است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه‌ی این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران‌زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

همچنین در پاییز سال گذشته از این نویسنده، کتاب «با چراغ و آینه؛ در جست‌وجوی ریشه‌های تحول شعر معاصر ایران» از سوی نشر یادشده منتشر شد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 جشن امضای کتاب با بهاره رهنما ۱۳۹۴ سه شنبه ۹ تير
2 « زن باران» به نگاه آمد ۱۳۹۴ يکشنبه ۷ تير
3 پیشنهاد نگاه ۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد
4 «زیر سقف‌های کاغذی» در نگاه ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۹ خرداد
5 « اوستا» ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۷ خرداد
6 «غزل اجتماعی معاصر» ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۲ خرداد
7 نگاه و پنجره‌های عوضی ۱۳۹۴ شنبه ۹ خرداد
8 سی وسه‌پل در نگاه ۱۳۹۴ پنج شنبه ۷ خرداد
9 سید علی صالحی و شفایی برای مجروح‌ترین رویاها ۱۳۹۴ دوشنبه ۴ خرداد
10 گاهی به رنگ خاطره‌هایت ۱۳۹۴ دوشنبه ۴ خرداد
11 نگاه امروز ۱۳۹۴ دوشنبه ۴ خرداد
12 عهد عتیق و عهد جدید ۱۳۹۴ يکشنبه ۳ خرداد
13 درخلوت غزل ۱۳۹۴ شنبه ۲ خرداد
14 پر فروش‌های نگاه ۱۳۹۴ شنبه ۲ خرداد
15 هتل مالوگو ۱۳۹۴ پنج شنبه ۳۱ ارديبهشت
16 درنگاه، پرده را کنار بزن ۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۰ ارديبهشت
17 مروارید کیش ۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۰ ارديبهشت
18 چاپ نهم تاریخ ایران ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۹ ارديبهشت
19 نگاه و بازار خوبان ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۹ ارديبهشت
20 دوئل با داروین درنگاه ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۸ ارديبهشت
12345678910...>>


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

دومین جایزه «داستان تهران» فراخوان داد جایزه 60 هزار دلاری «مایلز فرانکلین» برای «چشم گوسفند» آیا کهنسالی خلاقیت نویسندگان را کم می‌کند؟ خانه تاریخی ارنست همینگوی در هاوانا بازسازی می‌شود شاملو و ماجرای نوبل ادبیات وقتی بی‌کاری باعث ترجمه می‌شود! نامزدهای نهایی جایزه پروین اعتصامی معرفی شدند. آغاز به کار «مرکز تبادل کتاب» در ایران سرعت کُند معرفی ادبیات معاصر ایران در جهان محمدعلی سپانلو؛ از زندگی تا مرگ برنامه‌های چهارمین روز سرای اهل قلم اعلام شد ایران مهمان ویژه نمایشگاه پکن می‌شود داوود رمضان شیرازی، ناشر پیشکسوت، درگذشت. سالمرگ گابریل گارسیا مارکز وضعیت کتاب در سال 93 از نگاه وزیر ارشاد بانویی که اختر چرخ ادب بود بی‌شمارند کارهایی که هنوز نکرده‌ام.... سه کتاب جدید از امیرحسین خورشیدفر منتشر می‌شود "آدولف هیتلر" و "زیبا زندگی کنید"؛ تازه‌های نشر ققنوس «آدم‌های عوضی» و «کتاب غم» در بازار کتاب 7 کتاب تازه از نشر تیمورزاده در بازار کتاب حیات ذهن و سه کتاب دیگر در حوزه اندیشه ترجمه‎‌ای تازه از اولین رمان همینگوی به بازار آمد «من و تو» منتشر شد/ آخرین رمان نویسنده مطرح ایتالیایی در ایران سربازرس مگره «نقاب» را پنجاه‌تایی کرد آن‌ها که رفتند حافظ موسوی: اخوان ثالث با تسلط به شعر کلاسیک راهی نو در شعر نیمایی ایجاد کرد «تخت جمشید از نگاه آنتوان سوروگین»؛ زندگی‌ عکاس عهد قاجار عرضه الفبای آثار غلامحسین ساعدی در بازار کتاب انتشار گزیده غزلیات امیرخسرو دهلوی به فارسی و سیریلیک در خجند ادامه...
وصیت نامه ادبی یک نویسنده،می‌شیما و کتاب «اسبهای لگام گسیخته».

هنری که خاموش نیست درباره‌ی کتاب «غزل اجتماعی معاصر».
ادامه...