صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 476     

رستاخیز کلمات کتاب تازه‌ای از محمدرضا شفیعی کدکنی

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۲:۲۷

 


به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این کتاب - که درس‌گفتارهایش در دانشگاه تهران است - مخاطب را با جریان صورت‌گرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند؛ از منظری که بخش اعظم شواهد آن از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران مایه گرفته است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه‌ی این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران‌زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

همچنین در پاییز سال گذشته از این نویسنده، کتاب «با چراغ و آینه؛ در جست‌وجوی ریشه‌های تحول شعر معاصر ایران» از سوی نشر یادشده منتشر شد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 هنر در گذر زمان باز هم به نگاه آمد. ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۵ مهر
2 بازهم عرض تسلیتی دیگر در ماه مهر! ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۳ مهر
3 پیشنهاد نگاه ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۳ مهر
4 درگذشت بنیان‌گذار انتشارات امیرکبیر را تسلیت می‌گوییم. ۱۳۹۴ شنبه ۱۱ مهر
5 در سوگ مادر ۱۳۹۴ يکشنبه ۵ مهر
6 امروز با صدایی همیشه ماندگار ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲ مهر
7 مونا برزویی در جشن امضای کتابش ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۵ شهريور
8 هیتلر بازگشته است ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۱ شهريور
9 پیشنهاد نگاه ۱۳۹۴ دوشنبه ۹ شهريور
10 اشعار فایز دشتی ۱۳۹۴ دوشنبه ۹ شهريور
11 «تقدیر» مونا برزویی را به نگاه آورد. ۱۳۹۴ شنبه ۷ شهريور
12 «روز شمار یک عشق» و« مشتری میکده‌ای بسته» ۱۳۹۴ شنبه ۷ شهريور
13 قصه‌های صمد بهرنگی ۱۳۹۴ شنبه ۲۴ مرداد
14 بار دیگر مارکز ۱۳۹۴ شنبه ۲۴ مرداد
15 «شکوفه‌های خوش پوش» در نگاه ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۴ مرداد
16 بار دیگر «بیگانه» ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۴ مرداد
17 با ستاره پارسا و فاطمه قدرتی در جشن امضا ۱۳۹۴ شنبه ۱۰ مرداد
18 آرتوش بوداقیان در نگاه ۱۳۹۴ شنبه ۱۰ مرداد
19 جشن امضای تازه‌های رمان نگاه ۱۳۹۴ چهارشنبه ۷ مرداد
20 پیشنهاد نگاه ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ مرداد
12345678910...>>


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

انتظار تحریم نمایشگاه فرانکفورت توسط هیچ کشوری را نداریم! ایران رسما از حضور در نمایشگاه فرانکفورت انصراف داد تاریخ معرفی برنده نوبل ادبیات مشخص شد فراخوان مسابقه داستان 10 کلمه‌ای آخرین انار دنیا منتشر شد به مناسبت 15 سپتامبر، زادروز «ملکه جنایت» دیدار با محمود دولت آبادی در کتابخانه ملی کاهش شدید فروش کتاب پدیده‌ای گذرا یا پایدار؟ اعطای بالاترین نشان هنری آمریکا به «استفن کینگ» توضیح موسوی درباره جایزه شعر شاملو فراخوان دهمین جایزه کتاب سال شعر، منتخب «خبرنگاران» برپایی نمایشگاهی از آثار و اسناد مربوط به صمد بهرنگی «ماه و الماس» با ترجمه منوچهر بدیعی منتشر شد/کتابی که الیوت آن را ستود یک جایزه دیگر برای «اورهان پاموک» 20 سال جاسوسی از برنده نوبل ادبیات قدیمی‌ترین جایزه ادبی انگلیس برای رمان «در پرتو آن‌چه می‌دانیم» نامزدهای کتاب اول جایزه «گاردین» معرفی شدند شرایط مشمولان جدید بیمه اهل قلم اعلام شد نویسنده رمان «بیلی باتگیت» درگذشت «توران میرهادی»، نامزد جایزه آسترید لیندگرن 2016 احمدرضا احمدی با «زنی در کنار ویترین‌ها» به کتابفروشی‌ها آمد دومین جایزه «داستان تهران» فراخوان داد جایزه 60 هزار دلاری «مایلز فرانکلین» برای «چشم گوسفند» آیا کهنسالی خلاقیت نویسندگان را کم می‌کند؟ خانه تاریخی ارنست همینگوی در هاوانا بازسازی می‌شود شاملو و ماجرای نوبل ادبیات وقتی بی‌کاری باعث ترجمه می‌شود! نامزدهای نهایی جایزه پروین اعتصامی معرفی شدند. آغاز به کار «مرکز تبادل کتاب» در ایران سرعت کُند معرفی ادبیات معاصر ایران در جهان محمدعلی سپانلو؛ از زندگی تا مرگ ادامه...
گذر از چاردیواری خانه/نگاهی به رمان «سایه عقاب روی پیاده‌رو» نوشته فاطمه قدرتی/نویسنده : قباد آذرآیین، داستان‌نویس

آفرین برذهن شگفت انگیزایرانی دکتررضاشیرزادی درگفتگو با آفتاب یزداز «در...
ادامه...