صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 476     

رستاخیز کلمات کتاب تازه‌ای از محمدرضا شفیعی کدکنی

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۲:۲۷

 


به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این کتاب - که درس‌گفتارهایش در دانشگاه تهران است - مخاطب را با جریان صورت‌گرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند؛ از منظری که بخش اعظم شواهد آن از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران مایه گرفته است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه‌ی این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران‌زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

همچنین در پاییز سال گذشته از این نویسنده، کتاب «با چراغ و آینه؛ در جست‌وجوی ریشه‌های تحول شعر معاصر ایران» از سوی نشر یادشده منتشر شد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 جریان چهارم در نگاه ۱۳۹۴ يکشنبه ۶ ارديبهشت
2 سایه‌ی عقاب روی پیاده رو ۱۳۹۴ شنبه ۵ ارديبهشت
3 گورچین د رکتابفروشی ها ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲ ارديبهشت
4 آخرین مجموعه‌ی سیمین بهبهانی ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲ ارديبهشت
5 «و حالا پائولت...» به نگاه آمده است . ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲ ارديبهشت
6 جایزه بگیر در نگاه ۱۳۹۴ سه شنبه ۱ ارديبهشت
7 دریای خاکستری در نگاه ۱۳۹۴ سه شنبه ۱ ارديبهشت
8 «اندوه‌بی‌پایان» آبیک آواکیان ۱۳۹۴ دوشنبه ۳۱ فروردين
9 مجموعه اشعار فرخی یزدی ۱۳۹۴ دوشنبه ۳۱ فروردين
10 چاپ دوم نبرد من ۱۳۹۴ يکشنبه ۳۰ فروردين
11 اثری تازه منتشر شده از شاملو ۱۳۹۴ شنبه ۲۹ فروردين
12 جغرافیای خانگی در بازار کتاب ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۷ فروردين
13 میوریئل اسپارک با «دختران نحیفش» به بازار آمد ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۴ فروردين
14 « آلیس مونرو » درنگاه ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۳ فروردين
15 شروود آندرسن و چراغ های بی فروغ ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۳ فروردين
16 وضعیت کتاب در سال 93 از نگاه وزیر ارشاد ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ اسفند
17 «تخت جمشید از نگاه آنتوان سوروگین»؛ زندگی‌ عکاس عهد قاجار ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۴ اسفند
18 انتشار دو کتاب در زمینه‌ی ادبیات تطبیقی ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۴ تير
19 چاپ هفتم «جنبه‌های رمان» ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۷ اسفند
20 حکایت هدهدها در نگاه ۱۳۹۳ شنبه ۱۶ اسفند
12345678910...>>


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

داوود رمضان شیرازی، ناشر پیشکسوت، درگذشت. سالمرگ گابریل گارسیا مارکز وضعیت کتاب در سال 93 از نگاه وزیر ارشاد بانویی که اختر چرخ ادب بود بی‌شمارند کارهایی که هنوز نکرده‌ام.... سه کتاب جدید از امیرحسین خورشیدفر منتشر می‌شود "آدولف هیتلر" و "زیبا زندگی کنید"؛ تازه‌های نشر ققنوس «آدم‌های عوضی» و «کتاب غم» در بازار کتاب 7 کتاب تازه از نشر تیمورزاده در بازار کتاب حیات ذهن و سه کتاب دیگر در حوزه اندیشه ترجمه‎‌ای تازه از اولین رمان همینگوی به بازار آمد «من و تو» منتشر شد/ آخرین رمان نویسنده مطرح ایتالیایی در ایران سربازرس مگره «نقاب» را پنجاه‌تایی کرد آن‌ها که رفتند حافظ موسوی: اخوان ثالث با تسلط به شعر کلاسیک راهی نو در شعر نیمایی ایجاد کرد «تخت جمشید از نگاه آنتوان سوروگین»؛ زندگی‌ عکاس عهد قاجار عرضه الفبای آثار غلامحسین ساعدی در بازار کتاب انتشار گزیده غزلیات امیرخسرو دهلوی به فارسی و سیریلیک در خجند «قصه‌های سانفرانسیسکو» به تهران رسید قضاوت عجولانه؛ واکنش مشترک مخاطب و شخصیت داستان جدیدترین رمان «اومبرتو اکو» درباره موسولینی،دوز و کلک‌های رسانه‌ای،شایعات و قتل «کلمات» ژان پل سارتر برای پنجمین بار در بازار نشر شنیده شد تجار: قبل از سال تحویل، نمایشگاه کتاب با هدف خریداری کتاب و عیدی دادن آنها برگزار شود اتحادیه ناشران و کتابفروشان: عرضه کتاب «لولیتا» تخلف است مدیر نشر ثالث: اجرای فیپای کامل در چاپ مجدد کتاب غیر واقعی است/ کار 48 ساعته، 20 روز طول می‌کشد برپایی مراسمی برای هنرمندان سفرکرده معرفی نامزدهای جایزه ادبی زنان «بیلیز» فیپا از این پس «مختصر» صادر می‌شود/ رویه قبلی صدور فیپا غلط بود تبلیغ رسانه‌ها تأثیری بر فروش کتاب دارد؟/ این «کالا» خواندنی است پزشکی که در قطار نویسنده شد ادامه...