صفحه نخست فروشگاه اینترنتی درباره نگاه پیوندها ارتباط با ما
آرشیو خبر کد مطلب: 476     

رستاخیز کلمات کتاب تازه‌ای از محمدرضا شفیعی کدکنی

به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱۸ فروردين ساعت ۱۲:۲۷

 


به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کتاب «رستاخیز کلمات؛ درس‌گفتارهایی درباره‌ی نظریه‌ی ادبی صورت‌گرایان روس» به قلم شفیعی کدکنی از سوی نشر سخن به چاپ رسیده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: نویسنده در این کتاب - که درس‌گفتارهایش در دانشگاه تهران است - مخاطب را با جریان صورت‌گرایی روسی و تأثیرات جهانی آن آشنا می‌کند؛ از منظری که بخش اعظم شواهد آن از ادبیات فارسی و تاریخ اجتماعی ایران مایه گرفته است؛ به همین دلیل خواننده به هنگام مطالعه‌ی این کتاب درباره سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ایران‌زمین به گونه‌ای دیگر می‌اندیشد و هنر ایشان را از دریچه‌ای دیگر می‌نگرد.

همچنین در پاییز سال گذشته از این نویسنده، کتاب «با چراغ و آینه؛ در جست‌وجوی ریشه‌های تحول شعر معاصر ایران» از سوی نشر یادشده منتشر شد.

محمدرضا شفیعی ‌کدکنی در حوزه‌ی شعر، تحقیق و نقد ادبی، سبک‏‌شناسی شعر فارسی و عرفان ایرانی آثار بسیاری منتشر کرده است، که از آن جمله‌اند: «قلندریه در تاریخ»، «موسیقی شعر»، «این کیمیای هستی»، «ادوار شعر فارسی»، «شعر معاصر عرب»، «منطق‌الطیر» و دفترهای شعر «از بودن و سرودن»، «هزاره‌ی دوم آهوی کوهی» و «آیینه‌ای برای صداها».

اخبار مرتبط با این خبر
12345678910...>>
ردیفتیترتاریخ
1 نویسنده ، نقد و فرهنگ ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ فروردين
2 نگاه و اقیانوس نهایی ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۴ اسفند
3 این‌بار «لب خوانی» را از کتاب‌فروشی‌ها بخواهید. ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۸ اسفند
4 «سمفونی ناکوک رنگ ها» در نگاه ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۷ اسفند
5 «آیه‌های عاشقانه» نگاه را بخوانید ۱۳۹۴ يکشنبه ۹ اسفند
6 «مادونایی با پالتو پوست» به نگاه آمد. ۱۳۹۴ شنبه ۸ اسفند
7 زندگانی و روزگار نظامی گنجوی ۱۳۹۴ شنبه ۸ اسفند
8 «گل‌های دوزخی » شارل بودلر ۱۳۹۴ دوشنبه ۳ اسفند
9 پرواز را بخاطر بسپار ۱۳۹۴ شنبه ۲۴ بهمن
10 با سیلویا پلات ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۱ بهمن
11 با برتولت برشت ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۱ بهمن
12 پیشنهاد نگاه ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۰ بهمن
13 با سیاوش کسرایی ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن
14 «صدای آرامش » از نگاه به کتابفروشی ها رسید. ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ بهمن
15 «فن رمان نویسی» کتابی برای همه‌ی آنها که سودای رمان‌نویسی دارند. ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۴ بهمن
16 «مبارزه برسر شیوه‌ی تفکر در جنبش طبقه‌ی کارگر » ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۱ بهمن
17 «سیاوشان» در نگاه ۱۳۹۴ شنبه ۱۰ بهمن
18 «نگاه پرتگاه » ۱۳۹۴ چهارشنبه ۷ بهمن
19 «دست‌مایه‌ها» در نگاه ۱۳۹۴ سه شنبه ۶ بهمن
20 علی اکبرمعصوم بیگی در نگاه ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن
12345678910...>>


نام :  
ایمیل :    
نظر :  
کد امنیتی:
 
 
 

خالق «نام گل سرخ» از دنیا رفت «هارپر لی»، نویسنده «کشتن مرغ مقلد» درگذشت نامزدهای جایزه‌ ادبی «واو» معرفی شدند جایزه ادبیات جنوب آسیا برنده‌اش را شناخت چاپ یک نسخه کتاب هم مجوز می‌خواهد. رونمایی از کتاب «کامو: آرمان سادگی» با حضور ایریس رادیش برگزاری مسابقه‌ داستان کوتاه و عکس فرشته نگاهی به اخوان ثالث در یک نشست برگزیدگان دومین جشنواره «داستان تهران» معرفی شدند/ تجلیل از احمدرضا احمدی «سفر به گرای 270 درجه» جایزه «سرزمین ناشناخته» را از آن خود کرد دوازدهمین جشنواره نقد کتاب برگزار می‌شود «دری به اتاق مناقشه» باباچاهی به روی مخاطبان گشوده شد برنده جایزه داستان کوتاه «مارکز» معرفی شد حضور دولت‌آبادی در فستیوال پراگ برندگان جوایز ملی کتاب آمریکا معرفی شدند فراخوان هم‌اندیشی «170 سال کتابخوانی با هزار و یک شب» منتشر شد برنده جایزه «گیلر» معرفی شد معرفی نامزدهای گران‌ترین جایزه کتاب دنیا وقتی آلمانی‌ها دست به قلم می‌شوند ۱۰ رمان راه‌یافته به مرحله نهایی جایزه «اکنون» معرفی شدند هشتمین جایزه ادبی جلال آل احمد فراخوان داد محمود شجاعی درگذشت/ مراسم تشییع در بی بی سکینه کرج برگزار می‌شود جایزه ویژه به "داستانهای دانشگاه تهران" آیین قدردانی از فیض شریفی برگزار شد محمود دولت آبادی: کتاب‌هایم را غیرقانونی دانلود نکنید آیین بزرگداشت حافظ در تهران برگزار شد وزیر ارشاد همزمان با یادروز حافظ به شیراز سفر می‌کند انتظار تحریم نمایشگاه فرانکفورت توسط هیچ کشوری را نداریم! ایران رسما از حضور در نمایشگاه فرانکفورت انصراف داد تاریخ معرفی برنده نوبل ادبیات مشخص شد ادامه...
پرونده رمان «درخت های بی سایه»پرونده رمان «درخت های بی سایه»

«درخت های بی سایه»رمان سیاره مهین‌فر .

ادامه...
به انتظار زخم شعری

خبر چاپ کتاب «تو اینجا نیستی اما» از شیرکو بی کس

از رنجی انسانی

نگاهی به «کتاب دلواپسی» فرناندو پسوا با ترجمه جاهد جهانشاهی

عش...
ادامه...